Twoje źródło wiedzy

Bezpieczeństwo państwa - zarządzanie i ochrona wartości.
12-03-23

"Bezpieczeństwo państwa" Konstanty Adam Wojtaszczyk

Książka "Bezpieczeństwo państwa" autorstwa Konstantego Adama Wojtaszczyka omawia zagadnienie zarządzania bezpieczeństwem państwa, którego wielowymiarowość stawia przed nim wiele wyzwań. Autor podkreśla, że zarządzanie bezpieczeństwem polega przede wszystkim na zapobieganiu zagrożeniom oraz przygotowaniu kraju do efektywnego funkcjonowania w warunkach kryzysów, konfliktów i wojny, a następnie skutecznej odbudowy.

Wiek XXI zrewolucjonizował problematykę bezpieczeństwa państwa, co wynika ze wzrostu liczby wyzwań i podmiotów biorących udział w różnorodnych przedsięwzięciach i oczekiwaniach na ochronę swoich wartości. Z tego powodu, bardzo trudno jest przewidywać rozmiar skutków zagrożeń związanych z różnymi czynnikami, takimi jak globalizacja, fundamentalizm, terroryzm czy rozwój nauki i techniki.

Autor podkreśla, że polityka bezpieczeństwa współczesnego państwa musi zakładać budowę różnych scenariuszy rozwoju, aby efektywnie przeciwdziałać zagrożeniom. Publikacja powstała we współpracy z Komitetem Głównym Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym oraz Uniwersytetem Warszawskim, co dodatkowo podkreśla jej wartość edukacyjną i naukową.

"Bezpieczeństwo państwa" to cenna pozycja dla osób zainteresowanych problematyką zarządzania bezpieczeństwem państwa oraz skutecznej polityki bezpieczeństwa w obliczu nowych wyzwań i zagrożeń. Książka ta dostarcza wiedzy i narzędzi umożliwiających efektywne funkcjonowanie państwa w warunkach kryzysu oraz ochronę jego wartości.

Kup E-book'a

Jeśli chcesz pogłębić swoją wiedzę na temat zarządzania bezpieczeństwem państwa, warto sięgnąć po ebook "Bezpieczeństwo państwa" autorstwa Konstantego Adama Wojtaszczyka. Publikacja ta oferuje kompleksowe podejście do problematyki zarządzania bezpieczeństwem państwa, prezentując nowoczesne metody i narzędzia, które umożliwiają skuteczne przeciwdziałanie zagrożeniom i kryzysom. Nie przegap szansy na jej posiadanie!

Autor wpisu

Admin

Właściciele e-księgarni Obywatel chętnie odpowiedzą na każde pytanie dotyczące zamówienia oraz wysłuchają Twoich propozycji odnośnie poszerzenia oferty.

Ostatnie wpisy