Twoje źródło wiedzy

Bezpieczeństwo w internecie - ranking książek
08-03-23

Bezpieczeństwo w internecie - ranking książek

Bezpieczeństwo w internecie to ważny temat, który dotyczy każdego użytkownika sieci. Z jednej strony internet stanowi ogromne źródło informacji i umożliwia szybki i łatwy dostęp do różnych treści. Z drugiej strony jednak, korzystanie z sieci wiąże się z ryzykiem, takim jak ataki hakerów, wirusy czy kradzieże danych. Dlatego też, warto zwrócić uwagę na książki, które pomogą nam zwiększyć nasze bezpieczeństwo w sieci.

 1. "Bezpieczeństwo w Internecie" - Wojciech Cellary, Leszek Borzemski, Krzysztof Brzeziński
 2. Jest to praktyczny poradnik, który omawia różne aspekty bezpieczeństwa w sieci. Autorzy skupiają się na tematach takich jak ochrona przed phishingiem, bezpieczne hasła, zagrożenia związane z mediowymi, cyberprzemoc, a także na kwestiach związanych z prywatnością w sieci.

 3. "Hakerzy i nowa wojna światów" - Marek Budzisz
 4. Ta książka to fascynująca opowieść o hakerach, którzy są w stanie przeprowadzić skomplikowane ataki na różnego rodzaju systemy informatyczne. Autor opisuje historie związane z niektórymi z najbardziej spektakularnych ataków oraz omawia metody, jakimi posługują się hakerzy, aby przeprowadzić swoje działania.

 5. "Cyberbezpieczeństwo" - Michal Dzielak
 6. To publikacja, która skupia się na tematach związanych z cyberbezpieczeństwem. Autor omawia między innymi, takie tematy jak: sposoby ataków na różnego rodzaju systemy, sposoby ochrony prywatności w sieci, metody, jakie wykorzystują hakerzy, aby przeprowadzić ataki na systemy informatyczne.

 7. "Cyberbezpieczeństwo w biznesie" - Katarzyna Kujawa
 8. Książka ta adresowana jest do przedsiębiorców, którzy chcą zwiększyć swoje bezpieczeństwo w sieci. Autorka omawia różne aspekty cyberbezpieczeństwa, takie jak ochrona danych, ochrona przed atakami hakerskimi czy też zarządzanie ryzykiem.

 9. "Bezpieczeństwo sieci komputerowych" - Andrzej Białas
 10. Książka ta to wyczerpujący poradnik, który skupia się na tematach związanych z bezpieczeństwem sieci komputerowych. Autor omawia różne zagadnienia związane z tym tematem, takie jak: sposoby ataków, sposoby ochrony sieci przed atakami, a także na kwestiach związanych z ochroną prywatności w sieci.

 11. "Prywatność w sieci" - Adam Dobrogowski
 12. Ta książka to praktyczny poradnik, który skupia się na tematach związanych z prywatnością w sieci. Autor omawia różne zagadnienia związane z ochroną prywatności, takie jak: sposoby śledzenia użytkowników w sieci, sposoby ochrony prywatności, a także na kwestiach związanych z bezpiecznym korzystaniem z mediów społecznościowych.

Każda z wymienionych powyżej publikacji to cenne źródło wiedzy na temat różnych aspektów cyberbezpieczeństwa. Czytanie takich książek może przyczynić się do zwiększenia świadomości użytkowników internetu oraz ułatwić im zrozumienie zagrożeń, które niosą za sobą korzystanie z sieci. Warto poświęcić czas na lekturę takich książek, aby poprawić swoje umiejętności związane z bezpiecznym korzystaniem z internetu.

Autor wpisu

Admin

Właściciele e-księgarni Obywatel chętnie odpowiedzą na każde pytanie dotyczące zamówienia oraz wysłuchają Twoich propozycji odnośnie poszerzenia oferty.

Ostatnie wpisy